Rodinné vinařství Hrdina & dcera

Rodinné vinařství Hrdina a dcera z Velkých Bílovic zpracovává hrozny z 5 hektarů vinic, které vinařství vlastní. Rodinná tradice v této typicky vinařské obci je u Hrdinů předávána po generace. Láska k vinohradnictví a poctivá práce vinaře přináší vysokou kvalitu a úroveň vín.

Vína z vinařství Hrdina a dcera jsou oficiálně klasifikována jako vína zemská, ačkoliv jejich kvalita a parametry odpovídají označení vín s přívlastkem, které zde informativně také uvádíme. Důvodem je především administrativní náročnost této klasifikace. Oficiální pojmenování kvalitu vín pochopitelně nesnižuje, zkušenosti ukazují, že zákazníci dobrá vína poznají nejen podle názvu. Informace o cukernatosti a chemické analýze vín, ale především vynikající chuť vína má dostačující vypovídací hodnotu.

Záměrem vinařství Hrdina a dcera je využívat především odrůdovou skladbu typickou pro domovskou obec. Mezi pěstované odrůdy patří například Rulandské šedé, Ryzlink vlašský, Zweigeltrebe a další. V roce 2009 byla založena nová vinice osázená odrůdami Irsai Oliver a Muškát "zlatý". K ošetření vinohradů jsou používány prostředky určené pro integrovanou produkci. Hrozny jsou zpracovávány na pneumatickém lisu a samozřejmostí je řízené kvašení za použití čistých kvasinkových kultur. Víno je školeno v nerezových tancích, vybraná červená vína zrají ve francouzských dubových sudech.
Ryzlink Vlašský - moravské zemské víno (pozdní sběr) 2011
bílé víno - suché
Barva: zelenožlutá
Vůně: jemně květinová, luční kvítí
Chuť: ovocitá s výrazněší kyselinkou, po napití za 
Balení: 0,75 l
Cena: 128,- Kč
Rulandské šedé - moravské zemské víno (pozdní sběr) 2011
bílé víno - suché 
Balení: 0,75 l
Cena: 190,- Kč
Veltlínské zelené -  moravské zemské víno (kabinet) 2011
bílé víno - suché 
Balení: 0,75 l
Cena: 128,- Kč
Rulandské šedé - moravské zemské víno (výběr z bobulí botritický) 2008
bílé víno - sladké
Hrozny byly napadeny ušlechtilou plísní Botrytis cinerea
Barva: sytě žlutá, zlatavá
Vůně: intenzivní po m 
Balení: 0,5 l
Akční cena: 320,- Kč
Frankovka - moravské zemské víno 2010
červené víno - suché  
Balení: 0,75 l
Cena: 190,- Kč