Vinařství Oldřich Drápal st.

Vinařství Oldřich DRÁPAL starší se specializuje výhradně na výrobu slámových vín, se kterou má letité zkušenosti, což se pochopitelně odráží na špičkové kvalitě vín. Dokazuje to také řada prestižních ocenění, kterými se vína Drápal mohou pyšnit.

Slámová vína jsou specifickým druhem vína, které se od běžných vín odlišuje především procesem výroby, jeho délkou a složitostí. Slámová vína z vinařství Drápal pocházejí z těch nejkvalitnějších hroznů, které se po dobu 4 až 5 měsíců pozvolna vysušují na slámě, rákosových roštech nebo v zavěšené poloze. Během této doby víno nabývá na cukernatosti a hodnotné látky ve víně se koncentrují. Po celou dobu sušení jsou vína pečlivě sledována a ošetřována, aby byla zachována jejich maximální kvalita. Zkušený sklepmistr hrozny bedlivě sleduje a rozhoduje, kdy nastane ten pravý čas přistoupit k lisování. Následným procesem lisování, odkalování, kvašení a školení se z hustého moštu stává prvotřídní slámové víno.

Luxusní slámová vína se hodí pro dlouhodobou archivaci a jsou vhodným dárkem pro všechny příležitosti. Slámová vína se dodávají v lahvích o objemu 0,2l a nabízíme k nim také originální dárkové krabičky. Slámová vína Drápal dosahují prvotřídní kvality a nabízíme je za zcela bezkonkurenční ceny!
Frankovka - slámové víno 2006
červené víno
Ocenění: Zlatá medaile VINOFORUM 2009, zlatá medaile Vinné trhy Pezinok 2008, Champion Víno TIRNAVIA 2008, Zlatá medail 
Balení: 0,2 l
Akční cena: 350,- Kč
Rulandské modré - slámové víno 2007
červené víno
Ocenění: Zlatá medaile - VINOFORUM 2009  
Balení: 0,2 l
Akční cena: 350,- Kč